Dr Paweł Zmora wraz ze swoją grupą badawczą z Zakładu Chemii i Biologii Strukturalnej Kwasów Nukleinowych Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu są nowymi właścicielami wielofunkcyjnego czytnika mikropłytek Hidex Sense.

Sprzęt będzie głównie wykorzystywany w projekcie naukowym: „Molekularne podstawy aktywacji wirusów grypy przez transbłonowe proteazy serynowe typu II”, finansowanym w ramach konkursu Narodowego Centrum Nauki oraz Deutsches Forschungsgemeinschaft – Beethoven Life 1.

Trzymamy kciuki za Dr Pawła Zmorę oraz jego cały zespół. Mamy nadzieję, że badania wykonywane w ramach projektu, m.in.  przy użyciu czytnika Hidex Sense pozwolą na głębsze zrozumienie pierwszych etapów zakażenia wirusem grypy, tj. wejścia wirusa do komórek gospodarza oraz doprowadzą do opracowania nowych inhibitorów stosowanych w terapii grypy.

Hidex Sense to unikalna platforma badawcza o niezwykłej wydajności!

,, Jestem niezmiernie zadowolony, że w końcu Hidex Sense zagościł w naszym laboratorium. To wyjątkowo czuły luminometr. Przesunięcie sygnału odczytu pomiędzy sąsiadującymi dołkami praktycznie w ogóle nie występuje, co pozwala uzyskać powtarzalne i wiarygodne wyniki dla zaplanowanych wcześniej w naszym laboratorium badań. Co więcej, dzięki czytnikowi Hidex Sense będziemy w stanie badać substancje o bardzo szerokim spektrum aktywności przeciwwirusowej, co pozwoli na opracowanie nowych strategii do walki z wirusem grypy oraz nowo pojawiającymi się wirusami, takimi jak MERS-CoV czy SARS-CoV2″.

dr Paweł ZmoraDzięki wyrafinowanemu układowi optycznemu oraz niezwykłej elektronice, czytnik mikropłytek Hidex Sense  pozwala zliczać pojedyncze fotony dla testów luminescencji, fluorescencji, fluorescencji z rozdzielczością czasową i AlpaScreen® (opcjonalnie). Hidex Sense jest oficjalnie certyfikowany dla CisBio htrf® TR-FRET oraz Promega Dual-Luciferase® Reporter Assay System.

Prosty w obsłudze, z przyjaznym i czytelnym dla użytkowania oprogramowaniem – każdy może używać Hidex Sense!

,,W trakcie testów sprzętu w naszym laboratorium z czytnika mieli okazję skorzystać moi koledzy z różnych grup badawczych z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk. Hidex Sense spełnił ich oczekiwania. Jestem przekonany, że sprzęt wzmocni i usprawni badania w naszym Instytucie z zakresu m.in. biochemii, biologii molekularnej, biologii komórki oraz wirusologii zarówno w warunkach in vitro, jak i ex vivo”.

dr Paweł Zmora


Więcej szczegółowych informacji na temat wielofunkcyjnych czytników mikropłytek Hidex Sense znajdą Państwo pod linkiem: https://irtech.com.pl/produkty/czytnik-mikroplytek-hidex-sense/.